Úvod » Dobrovolnické centrum » Chci pomáhat » Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Kdo se může stát dobrovolníkem v případě Dobrovolnického centra TUL?

Dobrovolníkem se může stát osoba starší 18 let, která je studentem nebo zaměstnancem (interním i externím spolupracovníkem) Technické univerzity v Liberci.

Proč se mám stát dobrovolníkem?

Existuje celá řada důvodů, proč se stát dobrovolníkem. Patří mezi ně například získání zkušeností pro vaši budoucí i současnou práci, navázání nových kontaktů a přátelství, možnost přímo ovlivnit život komunity nebo prostě jen smysluplné trávení vlastního volného času. Pro studenty máme ale připravené i další výhody: některé dobrovolnické činnosti vám mohou být uznány i v rámci studia, a to buď ve formě praxe, nebo absolvování volitelného předmětu.

Co získám, když budu dobrovolník?

Dobrovolnická služba je poskytována bez nároku na odměnu. Přinese vám však opravdu hodně zážitků a zkušeností, které se vám v životě budou hodit a které dost možná přispějí k tomu, že budete ve svém životě spokojenější. Dále získáte nové kontakty, z nichž se mohou stát přátelé, spolupracovníci, zaměstnavatelé atd. Naše dobrovolnické centrum vám poskytne zázemí pro vše výše uvedené, odbornou oporu pro případ, že nebudete vědět jak dál, profesionální supervizi a v některých případech také drobné materiální výhody jako poděkování za vaši činnost.

Jak konkrétně se mohu zapojit?

Možností zapojení se do dobrovolnické činnosti je celá řada. Záleží jen na vás, jestli s námi chcete spolupracovat krátkodobě nebo dlouhodobě, kolik času chcete dobrovolnické činnosti věnovat a v jakém oboru se hodláte angažovat. Nejvíce příležitostí máme pro kolegy a kolegyně z řad budoucích i stávajících pedagogů, speciálních pedagogů, sociálních pracovníků, vychovatelů, zdravotníků apod., avšak i pro ty, kteří se věnují jiným oborům, máme pestrou paletu možností využití jejich potenciálu pro smysluplnou činnost, kterou neustále rozšiřujeme.

V jakém regionu probíhá dobrovolnická služba?

Jsme malé dobrovolnické centrum, a tak se zaměřujeme nejvíce na Liberec a jeho blízké okolí, kde dokážeme nejlépe využít naše znalosti a zkušenosti k tomu, abychom mohli být maximálně přínosní pro společnost i naše dobrovolníky. V budoucnu plánujeme rozšířit naše aktivity i do vzdálenějších regionů České republiky.

Co mám udělat pro to, abych se mohl stát dobrovolníkem?

Nejlepší možností je vyplnit náš online dotazník. Během několika málo dnů se s vámi spojíme a domluvíme si osobní schůzku, na které probereme vše potřebné. Druhou možností je navštívit nás osobně v prostorách Akademické poradny a centra podpory TUL ve druhém patře budovy F3. V takovém případě ale doporučujeme předem si domluvit termín návštěvy, jelikož často navštěvujeme naše dobrovolníky a spolupracující organizace v terénu.

Máte nějakou další otázku? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám ji zodpovíme.